رابطه جنسی دهانی باعث انتقال ایدز می شود؟

برای بسیاری، رابطه جنسی دهانی می تواند لذت بخش باشد. در این مقاله از سایت ایران مادام  به شما خطرات رابطه جنسی دهانی با HIV، عفونت مخمر و خطرات دیگر را بررسی کنید، امید واریم بتوانیم با کشف حقیقت شما را در محافظت از خود و همچنین شریک زندگی خود از خطرات پنهان در رابطه جنسی دهانی آگاه کنیم.

انواع رابطه جنسی دهانی.

 1.  آی (یا cunnilinctus) یک تحریک دهانی از فرج یا واژن یک زن توسط زبان و لب های شریک زندگی خود است.
2. تحریک الت تناسلی مرد بوسیله زبان تحریک دهانی آلت تناسلی یک مرد توسط دهان شریک زندگی خود را (معمولا با مکیدن یا لیس زدن) است.
3.  Nippling لیس یا مکیدن نوک سینه که تقریبا بدون خطر عفونت به جز، سیفلیس اما بسیار به ندرت.
4.  جنس اورو-مقعد (یا در rimming) یک تحریک دهانی مقعد از همکاری با لب و یا زبان است. تجربه بالینی نشان می دهد که آن را در دگرجنسگرایان نسبتا منفور. از آنجا که مقعد یک منطقه تمیز نیست، به طوری که بدون شک در rimming می توانید به انتقال میکروب به دهان منجر شود.

رابطه جنسی دهانی مرتبط با سرطان گلو

آیا  سرطان از دهان منتقل میشود ؟ بله، این سرطان گلو است. محققان نشان داده اند که سرطان اروفارنکن و لوزه را می تواند با انواع خاصی از اچ پی وی ایجاد می شود. در واقع، اغلب موجب بروز سرطان.می شود.

 رابطه جنسی دهانی مرتبط با HIV خطر عفونت

 HIV ممکن است از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شود، اما موارد مکرر نیست. هر دو آی و تحریک الت تناسلی مرد بوسیله زبان ثابت شده است. همچنین، مشخص شده است که رابطه جنسی دهانی بسیار امن تر از رابطه جنسی مقعد یا رکتوم است.

عفونت لثه و آسیب های جبران ناپذیر
READ

hi


رابطه جنسی دهانی هم امن تر از رابطه جنسی واژینال است. اگر شما برخی از زخم در دهان خود، آنها می توانند بیشتر در معرض خطر عفونت STD خود را افزایش دهد.
روشن است که رابطه جنسی دهانی ریسک بیشتری نسبت به انواع آمیزش جنسی بدون دخول (مانند بوسیدن و یا استمناء متقابل) است.

در موارد آی، اگر یک زن در دوره است، این ممکن است باعث افزایش خطر بیماریهای مقاربتی یا عفونت شود.

در مورد به ارتباط بین رابطه جنسی دهانی و عفونت HIV، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دهان شویه می توانید برخی از خطرات ناشی از عفونت و کاهش دهد. با استفاده از سدها دندان یا کاندوم در رابطه جنسی دهانی ممکن است به کاهش احتمال عفونت STD کمک کند، در عین حال آن را از بین نمی برد.

رابطه جنسی دهانی در ارتبازط با سوزاک و سفلیس

 سوزاک بیماری شایع است. این بیماری می تواند از طریق گلو منتقل می شود، به ویژه در اثر تحریک الت تناسلی مرد.

se
علاوه بر سرطان گلو،،  ضایعات سفلیس اغلب در مقعد یا اندام تناسلی و حتی بر روی نوک پستان اما به ندرت ظاهر می شود. در برخی از موارد، حتی بر روی لب ها نیز مشاهده شده است..

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *