ریش ریش شدن ناخن ها علت و درمان آن

j7m8symr

دکتر غلامحسین غفارپور  متخصص پوست ومو ؛درباره  عارضه جداشدن پوست قسمت آغازین صفحه ناخن که حالت ریش ریش پیدا می‌کند توضیح داد و نکات درمانی را فرمودند .

در این مطلب از ایران مادام به دلایل ریش ریش شدن کناره ناخن ها و راه های درمان آن میپردازیم که با رعایت نکاتی ساده میتوانید ناخن هایی سالم و زیبا داشته باشید .
دکتر غلام حسین غفار پور گفت این حالت بیشتر در افرادی دیده می‌شود که در مشاغلی کار می کنند که با آب سر و کار دارد و بر اثر تماس با آب بافت شاخی پوست دور ناخن و حاشیه ناخن بر اثر خیس و خشک شدن به تدریج شکستگی پیدا می‌کند و حالت مذکور ایجاد می‌شود.

وی افزود: این عارضه همچنین در افرادی که ناخن خود را می‌جوند دیده می‌شود چرا که بزاق دهانشان پوست دور ناخن را خیس کرده و سپس خشک می‌شود. این کار به دفعات انجام می‌شود که این عامل شکستگی پوست حاشیه ناخن و در نتیجه ریش ریش شدن آن می‌شود.

غفارپور به فارس گفت: برای پیشگیری از بروز این عارضه افرادی که در محیط کار با آب سر و کار دارند از دستکش‌های نخی و لاستیکی به این ترتیب که ابتدا دستکش نخی و سپس دستکش لاستیکی را به دست کنند استفاده کنند و افرادی که از این روش‌های حفاظتی استفاده نمی‌کنند باید پس از هر شست و شو دستشان را با کرم‌های مرطوب کننده یا چرب کننده چرب کنند تا مانع دفع رطوبت از پوست حاشیه ناخن نشوند تا پوست دچار شکستگی نشود.

fqgfmzq9
علت ریش ریش شدن کنار ناخن و راه درمان آن
این متخصص پوست و مو افزود: اگر پوست دچار شکستگی شد باید با ناخن گیر پوست‌های بلند شده و ریش ریش شده را بچینند تا افزایش پیدا نکند و آزاردهنده نباشد.

واقیت وحشتناک ، کفش هایتان شما را چاق میکنند!!
READ

وی خاطرنشان کرد: افراد باید از جویدن ناخن یا کندن پوست گوشه‌های ناخن که سبب مرطوب شدن و خشک شدن متوالی پوست اطراف ناخن می‌شود اجتناب کنند

غفارپور گفت :در رابطه با خشک و چرب بودن پوست و تأثیر آن بر وقوع این عارضه  هیچ ارتباطی به خشک یا چرب بودن پوست ندارد  .در این منطقه از پوست غده چربی وجود ندارد زیرا سر و صورت، زیر بغل، سینه و کمر و ناحیه کشاله ران دارای غده چربی است که این غده چربی روی پوست می‌آید، به پوست رطوبت می‌دهد و اجازه نمی‌دهد آب پوست دفع شود و پوست شاداب می‌ماند.

منبع : دلگرم

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *