نکات مهم در استفاده از شامپوهای ویتامینه

نکات مهم در استفاده از شامپوهای ویتامینهReviewed by Tamana on Apr 22Rating:

43ایا شما از کسانی هستید که از شامپوهای ویتامینه استفاده میکنید و یا به دنبال استفاده از این شامپو ها هستید؟ پس این مطلب را از دست ندهید.

در این مطلب از ایران مادام نکته مهمی در رابطه با شامپوهای ویتامینه را به شما خواهیم گفت.

یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: برخلاف تبلیغاتی که در خصوص تاثیر شامپوهای ویتامینه در افزایش رویش موها صورت می گیرد، استفاده از شامپوهای ویتامینه هیچ تاثیری بر رشد مو و تقویت فولیکول های آن ندارد.
دکتر غلامحسین غفارپور در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان این که با افزایش سن میزان رویش موها کمتر می شود، گفت: میزان حجم موها در سن ۸۰ سالگی به یک دوم کاهش می یابد.
وی با اشاره به این که محکم بستن موها از عوامل فیزیکی است که به فولیکول و رشد موها آسیب می رساند، گفت: این کار در انواع بافت های مو به علت تحت کشش قرار گرفتن پایه مو به ریشه صدمه زده و ریزش موها را به همراه دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: بستن موهای دختر بچه ها به صورت دم خرگوشی، موجب ایجاد کشش و ایجاد آسیب در ریشه مو شده و عوارض آن در سنین ۲۰ تا۳۰ سالگی با کاهش تعداد فولیکول ها و حجم مو نمایان می شود.
دکتر غفارپور تصریح کرد: برخلاف تبلیغاتی که در خصوص تاثیر شامپوهای ویتامینه در افزایش رویش موها صورت می گیرد، استفاده از شامپوهای ویتامینه و نیز ویتامینه کردن مو، بدلیل دارا بودن مواد نرم کننده، تنها بر روی ساقه مو اثر می گذارد و هیچ تاثیری بر رشد مو و تقویت فولیکول های آن ندارد….. /

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *